PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Bormio - turistické informace

Bormio je městečko s více než 4000 tisíci obyvateli v horní části údolí Valtellina, v provincii Sondrio, v regionu Lombardie v Itálii.

Město Bormio bylo v minulosti důležitou zastávkou na obchodních cestách mezi Benátkami a Švýcarskem. Dnes je vyhlášené lyžařské středisko a je jedním z největších středisek letního lyžování v Evropě. Je také známé přítomností několika horkých minerálních pramenů, které vedly k založení lázní (Bagni Vecchi, Bagni Nuovi a Terme di Bormio).

Bormio je soustředěno kolem historického náměstí Piazza Cavour a Via Roma. V letních měsících je dobrým východiskem do Národního parku Stelvio. Nedaleko Bormia se nachází Giardino Botanico Alpino "Rezia" - botanická zahrada specializující se na skalničky. Je otevřena denně kromě pondělí v teplejších měsících. Zahrada vznikla v roce 1980 a jejím posláním je shromažďovat a uchovávat všechny rostlinné druhy rostoucí v parku, ale i v jiných horských oblastech jako jsou Andy, Himaláje nebo Pyreneje.

Letními oblíbenými aktivitami v oblasti Bormia jsou turistika, nordic walking, cykloturistika, golf, tenis, squash, lukostřelba i adrenalinový paragliding. V létě můžete využít lanovku na Cima Bianca (3012 m), odkud se nabízejí překrásné výhledy.

V blízkosti Bormia se nachází Národní park Stelvio, který je největším národním parkem v Itálii. Tento park je královstvím orlů. Parkem vede mnoho turistických stezek jak pro rodiny s dětmi, tak i odvážlivce a extrémisty.

Domovská stránka - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Bormio - turistické informace. Web: www.offtrack.cz/cs